Пронајден женски труп во Кичево

Женски труп вечерва е пронајден во близина на хотелот Панорама во Кичево, јавува Курир, повикуајќи се на полициски извори. Според иформаиите на порталот, станува збор за труп во фаза на распаѓање а со оглед на тоа дека облеката и чантата одговараат на описот, не се исклучува можноста да станува збор за телото на исчезнатата Французинска Валери. Незиното исчезнување беше пријавено на 25 јули. Од полицијата за порталот велат дека се уште нема потврда за идентитетот.

08.09.2013 - 22:28

најчитано сега