Сончев и топол понеделник - уживајте во убавото време

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има зголемување на облачноста и во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од шест до 16, а дневната од 25 до 33 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 31 степен.

09.09.2013 - 10:05

најчитано сега