Уште една македонска црква мета на крадци

Во текот на минатата недела била ограбена уште една црква овојпат во селото Магарево, битолско.

Непознат сторител извршил тешка кражба во црквата „Св.Димитрија“, откако со употреба на подесен алат ја отворил влезната врата, влегол внатре, извршил пребарување и одзел икона.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

09.09.2013 - 13:26
Фото: 
Сител

најчитано сега