Крадците не запираат - Украдени 710.000 денари од продавница во Маџари

Синоќа на улицата „Маџари“, во продавница  на  „Стокомак„ во Скопје, била извршена тешка кражба.

Непознат сторител насилно влегол во продавницата, го отворил сефот и одзел 710.000 денари.

Полицијата превзема мерки за откривање на сторителот.

10.09.2013 - 13:17
Фото: 
Денешен

најчитано сега