Скопјанец остана без накит вреден 300.000 денари

Вчера на улицата „Илија Димовски“ во Скопје, била ограбена барака.

Непознат сторител насилно влегол во бараката на 29-годишниот К.К. и одзел златен и сребрен накит, во вредност од околу 300.000 денари.

Полицијата трага по сторителот.

10.09.2013 - 13:54
Фото: 
Нетпрес

најчитано сега