Бесен битолчанец нападнал полициски службеници

Битолчанец си заработи кривична пријава бидејќи нападнал полициски службеници.

Се работи за 41-годишниот А.Н. од Битола кој пред неколку денови на улицата  „Партизанска“ ги попречувал полициски службеници додека приведувале лице од Битола.

Пријавениот туркал еден од полицијаците поради што и си ја заработил кривичната пријава.

12.09.2013 - 13:03

најчитано сега