Почина жената од Свети Николе која доживеа сообраќајна несреќа кај Калиманци

Шеесетгодишната Соња Ристова од Свети Николе која беше тешко повредена во сообраќајна несреќа кај браната Калиманци за жал им подлегна на повредите и го загуби животот.

Жената сериозно се повреди откако со автомобил марка џип излета од патот кај браната Калиманци, по што беше донесена во Ургентниот ценатр во Скопје.

За жал, шеесетгодишната жена имала осум скршени осум ребра, крварење од колкот и други повреди. 

13.09.2013 - 10:08
Фото: 
Евести

најчитано сега