Паднал од десет метри и загинал - ужасна несреќа во Скопје

56-годишниот штипјанец Тодорчо Наков, кој работел како градежен работник, вчера несреќно загинал работејќи на објект во Скопје.

Според информациите од полицијата, работникот го загубил животот паѓајќи скеле од 10 метри висина.

Штипјанецот веднаш бил пренесен во болницата „Систина“, но, не успеал да се избори за својот живот.

 

13.09.2013 - 11:08

најчитано сега