Пристигна есенската атмосфера - дожд и свежо време

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во западните и јужните делови каде е можен локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.

Во Скопје ќе имаме слично време, со температура до 24 степени. 

16.09.2013 - 08:50

најчитано сега