Излегол да се забавува а завршил во болница - младо момче претепано на "Пиво Ленд"

Утрово околу 2 часот по полноќ во градската општа болница во Скопје било донесено младо момче со видливи повреди во пределот на главата и телото.

Се работи за 25-годишниот скопјанец Б.Г. кој без никаков повод и причина бил претепан од страна на група насилници додека се забавувал на „Пиво Ленд“ на скопско Кале.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

16.09.2013 - 12:05

најчитано сега