Загина 24 годишен скопјанец во тешка сообраќајка пред Битола

24 годишен скопјанец загина а уште едно лице на 27 годиини од Радовиш е во тешка состојба по страшната сообраќајна несреќа што вчерва се случила на регионалниот пат Битола - Демир Хисар, јавува Дневник. Според информациите, до собраќајката дошло кога две комбиња во се уште неразјаснети околности удриле едно во друго. Скопјанецот починал на пат кон битолската болница додека лекарите се уште се борат за животот на радовишанецот. Полицијата ќе испитува кои се причините за несреќата.

16.09.2013 - 21:03

најчитано сега