Се скарале па го нападнал со нож - еве што направил бесен кумановчанец

Млад кумановчанец си заработи кривична за насилство.

Се работи за 27-годишниот С.С. од Куманово  кој во кафе-барот „Нама“ по претходна вербална расправија со 55-годишниот Б.К. го турнал, а потоа кога тој станал и заминал го следел до казиното „Адмирал“, каде повторно физички го нападнал нанесувајќи му телесни повреди. Потоа земал нож и му нанел убодна рана во пределот на раката.

24.09.2013 - 12:08
Фото: 
Нетпрес

најчитано сега