Касами: Заев ако нема слух за нашите барања, да си размислува да си најде уште гласови за уставните измени

Мнозинството, односно претставник од мнозинството, премиерот да седне и да видиме кои се можностите и во кој дел може да се прифатат нашите барања. Досега немавме таква атмосфера и затоа ако вака се продолжи значи најверојатно мнозинството треба да размислува за да најде уште гласови. Ние имаме подготвеност, но премиерот треба да седне со нас и да ги разгледаме нашите барања, кажа лидерот на БЕСА, Билал Касами.

Одлуката дали нивните пратеници ќе ги поддржат уставните измени ќе ја донесе централното претседателство на Беса. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.12.2018 - 08:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега