Изјава на Мицкоски пред Собрание во 13:30 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе даде изјава во 13:30 часот.

Како што најавија од партијата, изјавата ќе биде дадена пред Собранието.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.01.2019 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега