Седницата на Собранието за промена на името ќе почне во 15 часот - договор со нови пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Седницата за последната фаза од уставните измени која што беше закажана за денеска во 12 часот, одложена е за во 15 часот. Засега се уште нема официјални информации околу напредокот на преговорите за обезбедување на 2/3 мнозинство во Собранието.
Во меѓувреме во Собранието палралелно течат преговори со исклучените од ВМРО-ДПМНЕ и со Касами, но и со одредени пратнеици на ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега