Внимавајте: Бесни и вооружени разбојници напаѓаат низ Скопје

Тројца разбојници нападнале и ограбиле скопјанец кај трговскиот центар „ЛЕптокарија“ во Скопје.

Според информациите од полицијата, разбојниците со нож му се заканиле на скопјанецот Ѓ.Ч. (36) и од него украле 320 денари и рачен часовник.

Спопската полиција трага по крадците.

 

29.09.2013 - 10:56

најчитано сега