АНКЕТА: Силјановска со блага предност пред Пендаровски

Професорката Гордана Силјановска има блага предност пред кандидатот на власта, Стево Пендаровски на последната анкета на Press24 направена во петокот.
Од 8.400 наши читатели кои се решил да гласаат на анкетата, за Силјаноска се определиле 4350, а за Пендаровски, 4.050 читатели.
Во проценти, 52% од оние кои гласале се определиле за Силјановска, а 48% за Пендаровски.
Анкетата се спроведе во петокот преку фан страната на Press24.
Press24
во предизборниот период преку својата фан страна редовно ќе го тестира расположението на своите читатели.

Во моментов се активни две анкети

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.03.2019 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега