Куманово: Претепал полицаец додека го приведувале за семејно насилство

Кумановчанец си заработи кривична пријава поради напад на полициски службеник.

Пред два дена, 53-годишниот кумановчанец М.Г. во селото Шупли Камен, нападнал полициски службеник откако истиот интервенирал поради пријавено семејно насилство.

Бесниот кумановчанец го нападнал полицаецот при што тој завршил со повреда на раката.

30.09.2013 - 12:08

најчитано сега