Не работат „Фејсбук„ и „Инстаграм„- корисниците ширум светот имаат проблеми со објавување статуси, линкови и фотографии

Корисниците на социјалните мрежи Facebook и Instagram ширум светот пријавуваат дека имаат проблеми со објавување статуси, линкови, фотографии и други содржини на своите профили и страници.

Проблеми се јавуваат со корисничкиот newsfeed, како и со логирање на социјалните мрежи Facebook и Instagram, но и целосна неможност да се пристапи до профилите.

Уште не е познато што е причината за проблемите, ниту кога се очекува да бидат решени.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.03.2019 - 19:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега