Коронавирусот донесе низа промени на Вибер

Вибер во текот на последните недели забележал раст на бројот на пратени групни пораки за 134 отсто во однос на последната недела на јануари, а бројот на групни повици е зголемен за 370 отсто.

Бројот на нови дневни корисници на Вибер во март пораснал за 18 отсто, а просечното траење на повиците е за 35 отсто подолго.

Во апликацијата се воведени и промени меѓу кои е и бројот на учесници во групни аудио повици е зголемен од 5 на 20 луѓе истовремено.

Исто така, воведени се и нови стикери „Остани дома“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 22:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега