Тетово: Му пришол од зад грб и го претепал без причина

38-годишниот Б.Д. од Тетово заработи кривична пријава бидејќи пред угостителскиот објект Ќелаут во Тетово го нападнал 24-годишниот тетовчанец Ш.М. додека тој разговарал на мобилен телефон, така што му пришол од зад грб и без причина почнал да го удира со тупаници и клоци во пределот на лицето и телото.

најчитано сега