Тоа е македонска кошарка: Натпреварот завршил 62:0

Охридските кошаркарски надежи забележаа победа без примен кош над своите врсници од Кичево, совладувајќи ги со 62-0, пренесува “Макфакс”.

Тоа што го направија Колибрите во „Билјанини извори“ против Кичево слободно може да конкурира за рубриката „верувале или не“, бидејќи во кошарка речиси е невозможно да се победи без примен кош.

10.11.2013 - 21:28

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега