Илинден и ОКТА ќе ги чистат одводните канали

Општина Илинден и компанијата ОКТА почнуваат со реализација на проектот за чистење на отворените одводни канали во вкупна должина од 120 километри.

Компанијата ОКТА донираше преку 600.000 денари за чистење на каналите кои минуваат низ атарот на населеното место Кадино во должина од 2.000 метри. Чистењето ќе го изврши јавното претпријатие Водостопанство „Скопско поле“.

Предвидено е да биде исчистен целиот комунален отпад и вегетација од системот на отворени одводни канали.

 

14.11.2013 - 10:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега