Од ноќеска поскап бензин

Според најновите податоци на Регулаторната комисија за енергетика, цената на дизелот и  бензинот Еуросупер БС-95 останува иста, додека бензинот БС-98 поскапува за половина денар.

Цената на БС-95 останува 76,50 денари за литар, додека дизелот и понатаму ќе се продава за 68,50 денари, а цената на бензинот Еуросупер БС-98 се зголемува за половина денар и ќе се изнесува 78,50 денари.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува за половина денар и ќе изнесува 57 денари. Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,346 денари за килограм и изнесува 39,803 денари за килограм.

18.11.2013 - 12:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега