Измислен тоалет кој ги поправа грешките кои ги правиме додека се олеснуваме

Пиер Папет, Виктор Јохансон и Самуел Схард вложиле се што можат и знаат и направиле технологија со која се поправаат грешките кои ги правиле додека се олеснуваме во тоалет.

Иако се уште е прототип, тоелтот се темели на долгогодишни истражувања, и на положбата на нашето тело додека се олеснуваме.

Целта е човекот да биде во положба која не е штетна за негововто здравје, додека ги извршува физиолошките потреби.

 

11.12.2013 - 12:26
Фото: 
Хитпортал

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега