Без причина нападнале градежен работник од Куманово

Во текот на вчерашниот ден околу 15 часот и 30 минути на улицата „Гоце Делчев“ во Куманово каде се изведуваат градежни работи, бил нападнат 27-годишниот градежен работник Д.З. од Пчиња.

Работникот од градежното претпријатие „Шмеки“ бил нападнат од страна на засега непознато лице додека разговарал со претприемач.

Ои преземени мерки се приведени две лица кои ќе си заработат соодветна кривична пријава.

17.12.2013 - 12:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега