Ќе го памети доаѓањето во Македонија - државјанин на Сенегал претепан на Табановце

Околу 22 часот на бензинска пумпа на автопатот Куманово-Табановце, дошол државјанин на Сенегал со повреда во пределот на главата.

Како што раскажал, движејќи се од селото Лојане кон  „Табановце“ заедно со други странски државјани бил нападнат од страна на неколку непознати лица.

 На повредениот му е укажана лекарска помош, а се работи на целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

17.12.2013 - 13:02

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега