Пијан штипјанец претепал полицаец

На улицата Маршал Тито во Штип синоќа пет минути по полноќ полициски службеници од СВР Штип при интервенција по претходно пријавена поплака, биле нападнати од страна на 31-годишниот А.О. од Штип.

Истиот со раце го фатил полицискиот службеник за јакната и го турнал. Лицето е приведено каде му е извршено алкотестирање при што утврдено е присуство на алкохол во крвта од 2,17 промили.  

18.12.2013 - 11:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега