ВИДЕО: Автомобил создаден од „Lego“ коцки

Погледнете како овие двајца кретивни момчиња направија автомобил од „Lego“ коцки.  Моторот на овој необичен автомобил е направен од стандардни коцки и истиот работи "на воздух"!

19.12.2013 - 12:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега