ВИДЕО: Кинескиот ровер слета на Месечината

Кина го слета својот прво лунарно возило на Месечината, историско пристигнување со што стана трета нација која изведе меко слетување на небесниот сосед на Земјата. 

19.12.2013 - 15:57

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега