Mаж се замозапали среде Атина

Странец, за кој се претпоставува дека е имигрант по потекло од Иран, утрово се самозапали во центарот на Атина, по што набрзо им подлегна на здобиените повреди.

Според информациите на ИТАР-ТАСС, мажот се полеал со бензин и се замозапалил. Случајни минувачи успеале да го изгаснат огнот, по што мажот со серизни изгореници по целото тело бил пренесен в болница, каде им подлегнал на повредите.

 

На местото на инцидентот е пронајден паричник со документи за лична идентификација на 28-годишен ирански државјанин. Полицијатапретпоставува дека документите му припаѓаат на самоубиецот.

Сеуште не се познати причините за ваквиот чин.

21.12.2013 - 12:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега