ВИДЕО: Неверојатно - еве како изгледа ѕвезда одблизу

Погледнете како изгледа ѕвезда одблизу. Телескопот Hubble набљудуваше една ѕвезда која трепереше додека се зголемуваше и постепено стануваше се посветла.Телескопот успеал да слика неверојатни фотографии, а научниците тие ги соединиле во едно видео. 

24.12.2013 - 15:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега