ФОТО: НАСА направи фотографија од "Божјата рака"

НАСА сними многу занимлива фотографија која го доби прекарот Божја рака. Како што пренесува Фоксљуз се работи за материјал кој настанал по експлозија на една ѕвезда. 

Погледнете...

10.01.2014 - 13:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега