"Помилувајте ја мајката на Владе Дивац" - Радмила скршена од болка и тага

Адвокатот на мајката на кошаркарот Владе Дивац поднел барање за аболиција на Радмила Дивац, која заедно со сопругот доживеа сообраќајна несреќа во која нејзинито сопруг го загуби животот.

- Сметам дека се исполнети сите услови за примена на аболиција или прекинување на кривичната постапка, вели адвокатот на мајката на Владе Дивац и додава дека и онака е скршена од болка.

Според неговите зборови, ова е трагедија за целото семејство. Таа е завиена во тага и болка со оглед на тоа дека го изгуби саканиот со кој живеела заедно 51 година. 

Повеќе за несреќата во која загина таткото на познатиот кошаркар прочитајте ТУКА:

15.01.2014 - 10:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега