Адил: Ми треба само здравје за да го поминам тешкиов период

 

Адил Максимовиќ завчера за СТара нова година го имаше својот прв настап откако ја претепа својата сопруга, ќерката на пејачот Џеј Рамадановски. Во кратко интервју за телевизијата Пинк, Адил вели дека во 2014 година си посакува здравје за да може да ги издржи сите непријатности со кои се соочува.

- Себеси ништо не си посакав освен здравје за да издржам во овие мигови. Си посакувам и физичко и ментално здравје. Некои нешта ме погодија многу, но не би сакал да коментирам веќе на таа тема, вели Адил.

Тој додава дека за во иднина има многу закажани настани.

15.01.2014 - 13:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега