Кристијан Голубовиќ си заработи 14 години казна затвор

Александар Кристијан Голубовиќ е осуден денеска во судот во Белград поради трговија со дрога.

Трговијата со дрога се одвивала на релацијата Белград-Нови Пазар, а за делото кое го направил Голубовиќ си заработи 14 години затвор, пренесе Блиц.

 

 

15.01.2014 - 14:19

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега