Отишол здрав на училиште - одеднаш му се слошило и починал

 

Хорор денеска ја потресе Босна. Малолетник кој оди во втора година во средно училиште ненадејно починал откако се пожалил дека му е многу лошо.

Според информациите од босанските медиуми, се работи за момче на возраст од 16 години на кое му се слошило за време на наставата, а од училиштето ученикот итно бил пренесен во болница каде докторите се обиделе да го реанимираат, но за жал се што можеле да направат е да констатираат смрт.

Учениците кои се завиени во тага за својот соученик и другар се уште се шокирани и не можат да поверуваат што се случило.

Врз телото на ученикот ќе биде извршена обдукција.

17.01.2014 - 10:00
Фото: 
А1.он

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега