Што ако Легијата го промени исказот на суд?

Милорад Улемек Легијата би можел да ги промени своите искази во судот околу убиството на Славко Чурувија.

- „Во случај на судењето да молчи или да каже дека она што претходно го рекол не е точно, судот може да го прифати првобитниот исказ на Улемек, но вредноста на таа изјава ќе биде помала“, објаснува за „Блиц“, Божидар Бановиќ, професор по кривично право на Правниот факултет во Крагуевац.

Инаку, Криестијан Голубовиќ кој си заработи 14 години казна затвор за шверц на дрога изјави дека ќе каже детали за тоа кој што се договарал и кој што му ветил на Легијата.

 

17.01.2014 - 10:20

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега