ВИДЕО: Електрични ракавици за самоодобрана

Компанијата GreekGadgetGuru модифицира стандардна ракавица, со интегриран уред за електричен шок во неа. За целта компанијата користи обична ракавица, а во прстите на монтира и метални столпчиња.
За корисникот на ракавицата исто така има и упатсво како да се користи и треба да биде многу внимателен. Дејството на уредот, можете да видите во видеото...

23.01.2014 - 13:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега