„Рикна“ Gmail

Google запчна истрага која треба да ги утврди причините за колапсот на сервисот Gmail кој го користат стотици милиони ширум светот

- Ги проверуваме информации за проблеми со Gmail. Повеќе, информации за целиот случај ќе објавиме наскоро, се наведува во соопштението на Google

Компанијата објаснува дека корисниците при обид да се вклучат во системот на Gmail добиваат порака насловена како „Времена грешка“ во која се вели: „Жалиме, но вашиот Gmail профил е времено недостапен. Се извинуваме за непријатностите и Ви предлагаме да се обидете повторно по неколку минути“.

Покрај на Gmail, одредени проблеми се регистирани и на социјалната мрежа Google+ и на YouTube

24.01.2014 - 22:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега