Дел од скопските населби утре без струја

Утре неколку скопски населби ќе останат без електрична енергија.

Во периодот од 12:30 до 14 часот без електрична енергија ќе бидат дел од објектите на Кара АД, Пежо-Еуроимпек, Фонко, бензинската пумпа „Лукоил“, лоцирани на улицата „Скупи“ во општина Карпош.

Скопското село Чардак без струја ќе биде од 14 до 15 часот, а од 9 до 15 часот Детското летувалиште на Водно, општина Центар.

04.02.2014 - 15:04
Фото: 
Плусинфо

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега