Делчевчанец во менувачница дал фалсификувани евра

Делчевчанец си фалсификувал пари па пробал да ги замени во менувачница.

Според податоците од полицијата, се работи за 26-годишниот Ш.М. од Делчево кој од засега непознато лице набавил 12 фалсификувани банкноти од 100 евра. Потоа истите ги заменил во менувачница во Кочани.

За делото кое го направил ќе си заработи соодветна кривична пријава.

10.02.2014 - 12:47

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега