Трагедија во Прилеп: Прилепчанка почина откако автобус ја прегази на пешачки премин

Страотна сообраќајна несреќа се случила синоќа околу 22 часот во Прилеп.

Според податоците, автобус управуван од 25-годишниот И.В. синоќа ја прегазил 45-годишнта Виолета С. на раскрсницата со улиците „Марксова“ и „Егејска“ во Прилеп. За жал, жената која си поминувала на пешачки премин, им подлегнала на повредите на местото на несреќата.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

11.02.2014 - 09:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега