Парите од пациентите си ги ставала во џеб - кривична за итра струмичанка

Вработена во општата болница во Струмица, нелегално си присвоила пари од пациентите.

Се работи за струмичанката Б.Г. која во пеиродот од јануари до ноември 2009 и 2010 година, при вршење наплата на партиципација од пациенти, си присвоила 19.490 денари.

За делото кое го направила ќе си заработи соодветна кривична пријава.

11.02.2014 - 13:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега