Сакал да ограби црква во Леуново но му пропаднал планот

Неуспешен обид за грабеж во црква во Леуново. Засега непознат сторител синоќа ја скршил цилиндер бравата од влезната врата во црквата  „Света Богородица“, но не успеал да влезе внатре.

Без да биде забележан, разбојникот откако му пропаднал планот избегал од местото на настанот.

Полицијата работи на случајот.

11.02.2014 - 13:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега