ВИДЕО: Џони Деп во издание во какво го немате видено досега

Познатиот холивудски актер Џони Деп кој важи за еден од главните заводници овој пат ќе го видиме во малку поинакво издание во научно фантастичниот филм “What is this?” “It’s evolution…” чиј режисер е Воли Фистер.

Синосис: Др. Вил Кастер е водечки истражувач во областа на Вештачката Интелегенција, кој работи да создаде компјутер кој ќе биде комбинација од колективна интелегенција, но ќе го поседува и целиот спектар на човечки емоции. Кога анти-технолошки екстремисти ќе се обидат да го убијат, тој ќе ја префрли неговата свест во супер-компјутерот.

Во главните улоги се појавуваат Џони Деп, Морган Фримен, Ребека Хол, Цилијан Марфи, Пол Бетани и Кејти Мара.

Transcendence ќе се појави во кино салите на 18-ти април.

12.02.2014 - 19:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега