ВИДЕО: Еве како две стогодишни баби ги оценија новите модни трендови

Погледнете што се случува кога две бабички ќе ги помешаат поимите и ќе почнат да ги коментираат најновите трендови во поп културата.

Слушнете го нивното мислење за „селфи“, „тверкинг“, што ги нервира кај ајфонот, или за Џастин „Бивер“...

Ајрин Кук и Алис Џенсен се веќе 94 години.

Тие две во една телевизиска емисија ги коментираат најновите трендови и појавата во поп културата.

Погледнете какви критичари се овие стогодишни бабички.

13.02.2014 - 11:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега