ФОТО: Ова преслатко детенце денеска го слави својот 40-ти роденден- погодувате кој е?

На денешен ден или на 13.02 1974 год  роден е еден од најпознатите светски  пејачи воедно и текстописец, вокален тренер и повремен актер Роби Вилијамс.

Вилијамс се прослави со првото појавување на групата на почетокот и на средината на ’90 - те години. 

Вилијамс има продадено повеќе од 55 милиони плочи низ светот. Тој е најдобро продаваниот британски соло изведувач во Велика Британија и најдобро продаваниот нелатино изведувач во Латинска Америка. 

13.02.2014 - 12:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега