Голема полициска акција во Охрид и Струга - уапсени повеќе лица

Голема полициска акција во моментов се уште е во тек во Охрид и Струга. До сега запленети се над 150 килограми марихуана , дознава Press24. Во акцијата се уапсени повеќе лица од Радолишта и Охрид но има и албански државјани. Информциите за Press24 ги потврди и полицијата од каде велат дека стануа збор за голема акција за сузбивање на трговија со дрога. Бидејќи акцијата се уште трае, повеќе детали се најавуваат за утре

најчитано сега