Ставре Џиков поднел кандидатура до ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот Јавен обвинител Ставре Џиков поднел кандидатура до ВМРО-ДПМНЕ и побарал тој да биде изборот за шеф на државата.

Џиков е еден од четворицата кои ќе ја бараат довербата на партискиот Конгрес во сабота. Ѓорге Иванов кој е најсериозен претендент ќе се соочи и со кандидатите Божидар Ночев и Јове Кекеновски.

На Конгресот одлуката ќе ја донесат 1.500 делегати во демократска процедура.

27.02.2014 - 15:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега